Tiedote

Ensimmäiset jykevät hirsihuvilat jo harjakorkeudessa ja valmiina asuttaviksi helmikuun alussa 2012!

Myös alueen tiestön ja kunnallistekniikan rakentaminen on aikataulussa eli käytännössä pääset rakentamaan ensimmäisen vaiheen tonteille vaikka heti. Helmikkäpolulle tulevista Kontiotuotteen hirsihuviloista ensimmäinen on jo harjakorkeudessa ja kolme hirsihuviloista valmistuu asuttaviksi helmikuun 2012 alkuun mennessä.

Lisätiedot:
toimitusjohtaja Hannu Mäntyharju, HimosResort Oy ja Himos-Patalahti Golf Oy, puh. 0400 666 902, hannu.mantyharju(at)himosresort.fi, www.himosresort.fi

Himos Resort Oy rakentaa Himoksen matkailu-­ ja vapaa-­ajankeskuksen sydämeen täysmittaisen golfkentän ympärille valmiita vapaa-­ajan asuntoja ja tarjoaa myös lomatontteja alueelta.

Kesäkuussa 2011 Himos-Patalahti Golf Oy:n omistuspohja vahvistui nimekkäillä toimijoilla. Silloin Himos Resort Oy, Holiday Club Resorts Oy ja Matkailunkehitys Nordia Oy solmivat sopimuksen, jonka myötä myös Holiday Club ja Matkailunkehitys Nordia tulivat kentän osakkaiksi. Kentän rakennusinvestoinnit tulevat olemaan noin 2,8 M€.


rssfeed
JAA:
Email Twitter FacebookWebSzenario